9 Mart 2013 Cumartesi

KAHVALTI SOFRASI SEÇENEKLERİ-MOR*LİLA*PEMBE

Güzel ve Canlı Bir Cumartesi Geçirmeniz Dileğiyle!!!
Bugün kü sofra seçeneklerimiz Mor-Lila ve Pembe tonlarında...
Mor, zenginliği, asalet, lüks ve ihtişamı çağrıştıran bir renktir. Özellikle açık tonları rahatlatıcıdır. Hayal gücünü arttırarak şevk ve ilham verir. Konsantrasyonu arttırır.
Mor rengi seven insanlar genellikle, ruhsal dünyası ön planda olan, ağır başlı ve asil ruhlu kişilerdir. Duyarlılıkları fazla olduğu için sanat dallarında başarılı olma ihtimalleri daha fazladır.
Mor renk, vücuttaki hormonları ve salgı bezlerinin çalışmasını da etkilemektedir. Özellikle sara, menenjit gibi beyin hastalıklarında tedaviyi destekler. Eklem iltihaplarına karşı faydalıdır. Ayrıca, kanı temizler ve akciğer, karaciğer, kalp ve böbreklerin çalışmasını düzenlemeye yardımcı olur.
Mor renk, kullanıldığı tona göre farklı etkiler gösterebilir. Morun açık tonları olan lavanta, leylak gibi renkler ilham verici etkileri için çalışma odalarında tercih edilebilir. Beyinsel faaliyetleri ve sanatsal düşünceyi arttıran mor, özellikle sanatçıların çalışma ortamları için uygun olabilir.
Mor renk, açık tonlarda ilham ve güven verici etki gösterirken, özellikle koyu tonlarda, mor rengin insanda meydana getirdiği asalet duygusu, bazı insanlarda küstahlık, kabalık ve hatta kavgacı bir yapıya da neden olabilecek şekilde etki gösterebilir. Hüzün, üzüntü ve depresyonu çağrıştıran etkileri de vardır. 

Kırmızı ile beyazın birleşmesi ile elde edilen pembe renk, kırmızı gibi canlılık verir ama daha yumuşaktır. Mavi renk erkeklerin, pembe ise bayanların rengi olarak bilinir. Neşe ve mutluluk veren bir renk olan Pembe aynı zamanda hayallerin ve aşkın rengidir.
Pembe kız çocuklarının rengidir. Saflığı ve sevimliliği çağrıştırdığı için kız çocukları en çok pembe renklerle bezenir. Bu nedenle, özellikle kız çocuklarının odalarında kullanılabilir. Sakinleştirici etkilerinden dolayı hapishane ve uyuşturucu tedavi merkezlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca, pembenin rahatlatıcı etkisinden dolayı, müşterilerin pembe giyen kasiyerlere daha rahat ödeme yaptıkları tespit edilmiştir. Bu nedenle, pek çok mağaza ve markette kasiyerler pembe giymektedir.
Çalışma ortamları için çok uygun bir renk değildir.
Pembe renk, kişide olumlu duyguların oluşmasına yardımcı olur. İnsanı sakinleştirir ve vücudu rahatlatır. 
Pembe rengi seven insanlar, ki bunlar genellikle kadınlardır, duygusal, neşeli, sorumluluklarının bilincinde ve biraz ürkektir, fakat çekingenliklerini fazla belli etmezler. 
Lila rengi,açık eflatun ...genellikle bayanların tercihi...
Üç renkte canlılık ve güzellik verir...
Mor,pembe,lila sofralarda buluşmanız dileğiyle...

8 yorum:

 1. Ablacım içim açıldı ne hoş bir kombinasyon olmuş çok şık :)

  YanıtlaSil
 2. Ne kadar çok renkli tabak, çay tabağı var sende!!!! Hepsi de birbirinden cici görünüyorlar:)))

  YanıtlaSil
 3. Uyum harika, bilgiler süper, sofra süper daha ne denebilir ki :)) teşekkürler , mor rengi zaten severdim şimdi daha çok sevdim

  YanıtlaSil
 4. Mor ve lila işte tam benim rengim.Eskiden makyajımdan kıyafetime çantama kadar hep mor tonlarını tercih ederdim.Çok güzeller...

  YanıtlaSil
 5. Bu sofralar çok iştah açıcı..Kombinasyonları güzel ayarlıyorsun ellerine sağlık:)

  YanıtlaSil
 6. canım cok güzel olmuş mor ve tonlarına bayılırım zaten emeğine sağlık

  YanıtlaSil
 7. Thanks very inteгesting blog!

  My blog :: Wordpress Plugin

  YanıtlaSil
 8. Benim de favorim morlar..Çok güzel görünüyorlar..

  YanıtlaSil

Güzel yorumlarınız ve temennileriniz benim için çok değerli...Blog ve Web sitesi dışında yorum yazan izleyicilerimden Anonim seçeneğine tıklamalarını rica ediyorum...Teşekkür ederim...

Yazılarımı Kopyalayamazsın!!!