7 Ocak 2016 Perşembe

SAÇLARINIZI BITTIM SABUNU İLE YIKAYIN!!!

1 Aydır Deneme Sürecindeydim bu sabunu...Gerçekten çok güzel,sabreder devam ederseniz alışacak ve bırakamayacaksınız...Saçlarınız hem sağlıklı uzayacak hemde kimyasal maddelere maruz kalmayacaksınız!!!
Şunu itiraf etmeliyim ki  şampuana sarılmamak için kendimi zor tuttum...İlk kullandığımda saçım temizlenmemiş gibi geldi ve ağırlaştı..Ancak ısrarla devam ettim ve saç uçlarıma saç kremi uyguladım,normal günlük saç jölemide sürdüm ...kıvırcık saç jölesiz olmuyor...1 haftadan sonra ki 2 günde bir yıkadım 3 sefer uygulamış oluyorum gerçekten saçlarımın kabarmadığını uysallaştığını farkettim...Benim saçlarım kuru olduğundan belki fazla ağırlaşmadı ancak eşimde kullanmaya başladı onun saçları yağlı olduğu halde sıkıntı yok...Bu sabunu annem önermişti ve oda şu an çok memnun...
Hem saçınıza hemde vücudunuza uygulayabileceğiniz harika doğal bir ürün...Cildimin pamuk gibi olduğunu ve nemlendiğini de söylemeden geçemeyeceğim...
Bütün kimyasalları kaldırın atın Siirtte üretilen bıttım sabununu kullanın...
Netten aldığım bilgileri aynen paylaşıyorum...Alıntıdır...

 • Bıttım sabunu Siirtte yetişen Çitlembik yapraklarından elde edilen Çitlembik yağından yapılır.
 • Geleneksel ev yöntemleriyle yapılan bir sabundur. bıttım sabunu mucizevi doğal ve organik bir sabundur. 
 • Siirt bıttım sabunu içeriğinde sadece menengiç yağı vardır. menengiç yağıda ağaçlarda yetişen bıttımlardan elde edilir. bıttım ağaçları siirt fıstık ağaçlarının aşılanmamış halidir bıttımların yağı ezilerek çıkarılır ve sabun haline getirilir. bıttım sabunuyapımında kesinlikle başka bir bilinmeyen madde kullanılmaz bıttım sabunu siirt ve mardin iline aittir. bıttım sabunu yapımında bütün aşamalar el ile yapılmaktadır. 


 • bıttım sabunu tamamen doğa mucizesi bir bitki sabunudur bıttım sabunu ile cildimizi yıkadığınız zaman gözlerinize inanamayacak ve göreceğiniz değişimler karşısında şok olacaksınız bıttım sabunu saç dökülmesine sivilcelere egzamaya mantara kaşıntılara ve tüm cilt hastalıklarına çok faydalı bir sabundur.
 • bıttım sabunu cilt dostudur mikrop öldürücüdür bıttım sabunu vucutta bakteri oluşumuna izin vermez. bıttım sabunu ile yıkanan cilt muhafaza altına alınmş olur. bıttım sabunu bir kere kullandıktan sonra kesinlikle vazgeçemeyecek ailenizin bir ferdi olarak yerini alacaktır.
 • Antiseptik (mikrop öldürücü) özelliği olduğundan deri hastalıklarının pek çoğuna, egzamaya, mantara, ergenlik sivilcelerine, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı çok etkilidir.
 • bıttım sabunu saç için kullanıldığı zaman saç dökülmesi problemi yaşayan insanlar etkisini tam olarak göstermiş ve kesin sonuç kazanmıştır. 
 • bıttım sabunu beyazlayan saçlar için kullanıldığı zaman saçı eski rengine döndürür fakat eski saçlarımızı geri kazanmamız için bıttım sabunu düzenli ve sürekli kullanmalıyız.
 • bıttım sabunu incelen cansız kırılan saçlar için gönül rahatlığıyla kullanılabilir bıttım sabunu saçımızı canlandırır incelen saçları güçlendirir mükemmel saçlara sahip olmamızı sağlar
 • bıttım sabunu kepek oluşumuna izin vermez antibakteriyel özelliği sayesinde bıttım sabunu saçtaki kepek problemine son verir.
 • bıttım sabunu sivilceler için kullanıldığı zaman cildi temizler mikroplardan arındırır. sivilceleri yok eder ve bir daha sivilce oluşumuna izin vermez.
 • bıttım sabunu vucut ve ciltteki tüm kaşıntılar içinde kullanılabilir bıttım sabunu içeriğindeki büyüleyici özellik olan mikrop öldürücü özelliği sayesinde kaşıntılarınızdan kurtulacaksınız.
 • siirt bıttım sabunu mikrop öldürücü olduğu için sedef hastalığı egzama ve mantar gibi cilt hastalıklarında da etikisi göstermiş ve kanıtlamıştır.
 • bıttım sabunu vucuu rahatladır vücudumuzun derin bir nefes almasını sağlar.
 • bıttım sabunu gözenekleri açar.
 Sabırla kullanmaya devam ederseniz faydasını görürüsünüz diyorum...

9 yorum:

 1. Tülinciğim ben Ankara'da yaşıyorum. Nereden temin edebiliriz.İnternet ortamından çok da güvenemiyorum açıkcası.Veya Güvenilir bildiğin site önerir misin? Benim de aklıma yattı.Ben de herşeyi organik kullanmayı seviyorum.sevgilerimle.:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Akktarlarda var canım ,şifa marketlerde bitkisel ürün satan yerlerde...

   Sil
 2. Tam da bıttım sabunu hakkındaki postumun altına yorum yazdıktan sonra bu postu göndermeniz çok ilginç geldi:D

  Ben memnun kalamadım, size yaramış:D

  YanıtlaSil
 3. Bıttım sabunu ile ilgili yazımı yayınlamadan önce gooogle amcaya sordum bıttım sabunu kullananlar ne demiş diye bu sayede gördüm blogunuzu ve yazınızı okudum neden ilginç geldiki...? Herkes kullanır memnun kalır veya kalmaz bu tamamen kişisel bir tercihtir...

  YanıtlaSil
 4. Merak ettim.Kesinlikle denicem.acaba nerden bulabilirim;) bir arastircam

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Akktarlarda var canım ,şifa marketlerde bitkisel ürün satan yerlerde...

   Sil
 5. Akktarlarda var canım ,şifa marketlerde bitkisel ürün satan yerlerde...Ama açık kilo işi olanlardan alırsanız fabrikasyona girip işlem görmemiş yani kutulanmamış daha iyi...siirt bıttım sabunu...

  YanıtlaSil
 6. ilk defa duyuyorum ben de aslın da ev yapımı sabunlar çok güzel buralarda da daha çok z.yağlı var. Bulursam deneyeceğim şu alışma süresi ben de sıkıntı:)) çok ağırlaşıyor saçım ama sabun kullanan arkadaşlarım var onlar da çok memnun aktarıma bir sordurayım Diyarbakırdan dönünce.

  YanıtlaSil

Güzel yorumlarınız ve temennileriniz benim için çok değerli...Blog ve Web sitesi dışında yorum yazan izleyicilerimden Anonim seçeneğine tıklamalarını rica ediyorum...Teşekkür ederim...

Yazılarımı Kopyalayamazsın!!!