23 Eylül 2011 Cuma

MUTLULUK GELECEKDE DEĞİL YAŞADIĞINIZ ANDA....


HAYIRLI CUMALAR ARKADAŞLAR!!!
Mutluluk bize kendimiz kadar yakın ve bir o kadar da uzak...Benim gibi buda olsun mutlu olacağım,şuda geçsin mutlu olurum derseniz anı yaşamazsanız treni kaçırmış olursunuz...Murathan MUNGAN'ın bir yazısını paylaşmak istiyorum sizlerle...gerçekten bir çoğumuz bunu yapıyoruz....Hadi buyurun okuyun!!!
Yarın Kimseye Vaad Edilmemiştir.. Önce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Evlendikten sonra, bir çocuğumuz doğduktan, hatta ardından bir tane daha olduktan sonra hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Sonra çocuklar yeterince büyük olmadıkları için kızar, onlar büyüyünce daha mutlu olacağımıza inanırız. Bundan sonra ergenlik dönemlerinde çocuklarla uğraşmamız gerektiği için öfkeleniriz. Kendimize, çocuklarımız bu dönemden çıkınca daha mutlu olacağımızı, yeni bir araba alınca, güzel bir tatile çıkınca, emekli olunca, yaşantımızın dört dörtlük olacağını söyleriz. Gerçek ise şu andan daha iyi bir zaman olmadığıdır. Eğer şimdi değil ise ne zaman? Hayatınız her zaman mücadelelerle dolu olacaktır. En iyisi bunu kabul edip, her ne olursa olsun mutlu olmaya karar vermektir. En sevdiğim sözlerden biri Alfred D. Souza'ya aittir. Der ki; "Uzun zamandan beridir hayatın -gerçek hayatın- başlamak üzere olduğu izlenimine kapılmıştım. Fakat her zaman yolumun üzerinde bir engel, öncelikle erişilmesi gereken bir şey, bitmemiş bir iş, hizmet edilecek zaman, ödenecek bir borç oldu. Sonra hayat başlayacaktı. Sonunda anladım ki bu engeller benim hayatımdı." Bu görüş açısı, mutluluğa giden bir yol olmadığını gösterdi. Mutluluk yoldur. Öyleyse sahip olduğunuz her anın kıymetini bilin ve mutluluğu, Vaktinizi harcayacak kadar özel biriyle paylaştığınız için ona daha fazla değer verin. Unutmayın, zaman hiç kimse için beklemez. Öyleyse, Okulu bitirene kadar, 100 milyar kazanana kadar, Çocuklarınız olana kadar, Çocuklarınız evden ayrılana kadar, İşe başlayana kadar, Evlenene kadar, Cuma gecesine kadar, Pazar sabahına kadar, Yeni bir araba, yada ev alana kadar, Borçları ödeyene kadar, İlkbahara kadar, Yaza kadar, Sonbahara kadar, Kışa kadar, Maaş gününe kadar, Şarkınız söylenene kadar, Emekli olana kadar, Ölene kadar....


MUTLU OLMAK İÇİN İÇİNDE BULUNDUĞUNUZ "AN" DAN DAHA İYİ BİR ZAMAN OLDUĞUNA KARAR VERMEK İÇİN BEKLEMEKTEN VAZGEÇİN. MUTLULUK BİR VARIŞ DEĞİL, BİR YOLCULUKTUR. PEK ÇOKLARI MUTLULUĞU İNSANDAN DAHA YÜKSEKTE ARARLAR, BAZILARI DA DAHA ALÇAKTA. OYSA MUTLULUK İNSANIN BOYU HİZASINDADIR Unutmayın "YARIN KİMSEYE VAAD EDİLMEMİŞTİR"


MURATHAN MUNGAN

6 yorum:

 1. yazarın aklına senin ellerine saglık tatesalım sevgilerimle cok güzel paylaşım.

  YanıtlaSil
 2. harika bir yazı ve çoooookkk doğru. bide tam anlamıyle uyabilsek hepkendimizden daha önemlilerimiz var:))
  sevgiler canım

  YanıtlaSil
 3. icraat önemli olan,ama her daim bu mümküb olmuyor maalesef...
  hayırlı cumalar..
  muhabbetle...

  YanıtlaSil
 4. yüreğine sağlık annem yazıyı okuyunca sözün bittiği an derler ya işte öyle oldu bende ..içimi bir dökebilsem ..sevgiyle kal..

  YanıtlaSil
 5. Tülincim merhabalar,

  Bu yazı bana çok iyi geldi.Sevgiler Funda.

  YanıtlaSil
 6. çok doğru tülinciğim !
  yani çocuk olmazsa hayat olmayacakmı ?

  hayat kendini göstermek için daha ne yapacak ki ?
  bakma bizler fedakarlık gömleğine bayılan toplumumuz !
  bayılırız bize takacakları madalyalara..

  hepsi onların olsun :)
  hayat benim olsun :)
  seninde :)

  YanıtlaSil

Güzel yorumlarınız ve temennileriniz benim için çok değerli...Blog ve Web sitesi dışında yorum yazan izleyicilerimden Anonim seçeneğine tıklamalarını rica ediyorum...Teşekkür ederim...

Yazılarımı Kopyalayamazsın!!!